ruhsatta dükkan olarak görülen yer depo yapılır mı | Türkiye'nin Emlak Forumu!

ruhsatta dükkan olarak görülen yer depo yapılır mı

Türkiye'nin İlk ve Tek Sosyal Medya Forumu!

Emlak Forumu Konu Bilgileri

Kategori Adı Soru - Cevap
Konu Başlığı ruhsatta dükkan olarak görülen yer depo yapılır mı
Konuyu başlatan Mehmet Özcan
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
ALDIĞI BEĞENİ
Son Mesaj Yazan Mehmet Özcan

Mehmet Özcan

Emlak Forumu / CEO
Yönetici
Kurucu Üye
Üye Puanı
8
Web Sitesi
www.korfezemlak.com
Merhaba
İyi çalışmalar,bir konu hakkında sizden bilgi almak istiyorum. İki bloktan oluşan 42 daireli bir sitede ikamet etmekteyim. Binaların altı ruhsatta 8 adet dükkan olarak görülüyor. Ancak mal sahibi dükkanları ayırmadan çevresini düz duvar ile kapatarak iki depo haline getirdi. Depoyu da büyük bir markete kiraladı. Ben bu durumun yasal olup olmadığını öğrenmek istiyorum. Çünkü bütün site sakinleri olarak bu depolardan rahatsız oluyoruz. Her gün onlarca büyük kamyon site bahçesine giriyor. Sabah 08:00 den akşam 18:00 e kadar kamyon sesi ,palet sesi, yüklemede kullandıkları asansör sesleri ile hiç huzurumuz kalmadı. Ayrıca depo olduktan sonra yiyecek kokusu yüzünden sanırım, binayı hamam böcekleri sardı. Her yönden rahatsız edici bir durum.
Bu konuda yasal haklarımız var mı? Varsa hangi mercilere müracat etmemiz konusunda bilgi verirseniz çok sevinirim. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Merhaba,
Öncelikle dükkanlar depo olarak kullandırılabilir bunda bir sakınca yok fakat deponun nasıl ve ne şekilde kullanıdığı önemli. rahatsızlık derecesi varsa apartman olarak ortaklaşa belediyeye giderek depo ruhsatının iptal edilmesini isteyebilirsiniz.