Konut kredisi faiz oranları 0.79 veren bankalar! | Türkiye'nin Emlak Forumu!

Konut kredisi faiz oranları 0.79 veren bankalar!

Türkiye'nin İlk ve Tek Sosyal Medya Forumu!

Emlak Forumu Konu Bilgileri

Kategori Adı Emlak Haberleri
Konu Başlığı Konut kredisi faiz oranları 0.79 veren bankalar!
Konuyu başlatan Broker
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
ALDIĞI BEĞENİ
Son Mesaj Yazan Broker

Broker

Emlak Danışmanı
Yönetici
Moderatör
Katılım
1 Ocak 2020
Mesajlar
31
Üye Puanı
3
Yaş
33
Konum
Kocaeli
Web Sitesi
www.korfezemlak.com
Cinsiyet
Erkek
Konut satın almak isteyen ve en düşük faiz oranının hangi bankada olduğunu öğrenmek isteyenler arama motorlarında yaptığı araştırmaları sıklaştırdı. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ev sahibi olmak isteyenlere geçtiğimiz hafta faizlerin 0.79’a düşürüleceğini açıklamıştı. Konut kredisi faiz oranları 0.79 veren bankalar hangileri?
Konut kredisi faiz oranları 0.79 veren bankalar hangileri? sorusunun yanıtı gündemin en çok araştırılan konuları arasında yer alıyor. Konut satın almak isteyen ve en düşük faiz oranının hangi bankada olduğunu öğrenmek isteyenler arama motorlarında yaptığı araştırmaları sıklaştırdı. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ev sahibi olmak isteyenlere geçtiğimiz hafta faizlerin 0.79’a düşürüleceğini açıklamıştı. Peki, 0.79 faiz oranını veren bankalar hangileri? Konut kredisi Ziraat, Halkbank, Vakıfbank hesaplama ekranı haberimizde..
KONUT KREDİSİ FAİZ ORANLARI 0.79 VEREN BANKALAR
Kamu bankaları ve bazı özel bankalar uzun süredir konut kredisi faizini yüzde 0.99’dan kullandırıyordu. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ev sahibi olmak isteyenlere geçtiğimiz hafta yeni bir müjde vermişti. Albayrak bazı bankalarının sıfır konutta faizi 0.99’dan 0.79’a indireceğini açıkladı. Kamu bankaları anlaşmalı konut projelerinde 0.79 faizini kullandırıyor.
DAHA ÖNCE YAPILAN AÇIKLAMALAR
Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Şırnak’a gelirken kamu bankalarıyla görüştüklerini belirterek, “1 Ocak itibarıyla sıfır konut faizlerinde yüzde 0.99 olan oranı tarihi düşük seviyeler olan 0.79’a indirelim’ diye bir teklifle geldiler, hayırlı olsun” dedi. Albayrak, ‘Türkiye İçin Değişim Başlıyor, Şırnak İş Dünyası Buluşması’ toplantısında yaptığı konuşmada, KOBİ’ler, sanayiciler ve işadamlarıyla bir araya geldiklerini vurguladı. Albayrak, kamu bankalarıyla görüştüklerini aktararak, “Dedik ki yeni yılda güzel bir haber verelim. Bunu da Şırnak’tan verelim. Kamu bankalarımız istişare ettik, konuştuk” dedi ve ekledi:
ÖZEL BANKALAR HIZLANACAK
Gayrimenkul, konut sektörü önemli. Özellikle bu noktada iyileşmeleri vatandaşlara hemen yapmamız lazım” dedi. Ekonomide sağlanan iyileşmelerin yansımalarının süreceğine vurgu yapan Albayrak, şunları söyledi: “Her iyileşmede bunu topluma yansıtmaya devam edeceğiz. Gerek inşaat gerek yan sektörler bu manadaki maliyetler faizler daha da düşecek. Kamu bankaları bunun öncülüğünü yapıyor. Piyasadaki diğer bankalar da yavaş yavaş geliyor. Biraz fazla yavaş geliyorlar ama 2020 yılında onlar da hızlanacak.”
2019 KONUT KREDİSİ FAİZLERİ NASILDI?
ZİRAAT BANKASI FAİZ ORANLARI

Konut kredisi: 0.99 ( Ziraat Bankası Anlaşmalı Konut Projeleri için yüzde 0.79 olarak hesaplanıyor.)
VAKIFBANK FAİZ ORANLARI
Konut kredisi: 0.99 ( Vakıfbank anlaşmalı konut projeleri için yüzde 0.79 olarak hesaplanmaktadır.)
HALKBANK FAİZ ORANLARI
Konut kredisi: 0.99 ( Halkbank Anlaşmalı Konut Projeeri için yüzde 0.79 olarak hesaplanıyor. )
AKBANK KONUT KREDİSİ FAİZİ
Akbank, konut kredisinde faiz oranını tüm vadelerde ve herhangi bir tutar sınırı olmaksızın yüzde yüzde 0,99’a indirdi. Bankadan yapılan açıklamaya göre, Akbank tüm vade ve tutarlarda aylık yüzde 0,99’luk avantajlı faiz oranıyla, müşterilerin talep ve tercihlerine göre uygun ödeme seçenekleri de sunuyor.
Kaynak:Güneş gazetesi