Çin, Tayland, Hong Kong, gibi Uzakdoğu ülkelerinin Alışveriş Siteleri

Mehmet Özcan

Kilimcinin Kör Oğlu.
Yönetici
Kurucu Üye
Web sitesi
www.korfezemlak.com
Çin Alışveriş Siteleri
1)

Linkleri sadece kayıtlı üyeler görebilir. Linkleri görebilmek için Üye Girişi yapın veya ücretsiz olarak Kayıt Olun

( Favori sitem )
2)

Linkleri sadece kayıtlı üyeler görebilir. Linkleri görebilmek için Üye Girişi yapın veya ücretsiz olarak Kayıt Olun

( Diğer favori sitem )
3)

( Diğerlerine göre birazcık pahalı bir site. Ama altyapısı sağlam. )
4)

( Sadece 1 alışveriş yaptım. 12 gün sonra siparişim geldi. )
5)

( Sadece 1 alışveriş yaptım. Dünya genelinde epey meşhur bir site )
6)

(Cinsel ürünler satılıyor. )

Free Shipping'tir hepsi.. (ücretsiz kargo)

Yaklaşık 3 yıldır bu sitelerden çeşitli siparişler veriyorum. Şuana kadar hiç sorun yaşamadım. Min: 15 gün, Max: 30 gün içerisinde, siparişim PTT ile kapıma kadar geliyor.

Varmı sizlerin bildiği, alışveriş yaptığı siteler? Sizlerde tecrübelerinizi paylaşırsanız herkesin işine yarar.

Not: Arkadaşlar hiç acele etmeyin, almak istediğiniz ürünleri, boyutlarına göre ayırın ve ilk siparişiniz geldikten sonra, sonraki siparişleri verin. Örneğin 8 parça ürün var diyelim, toplamda 30 dolar yaptı. Ve bunlar küçük şeyler ? Hemen sipariş verin Adamlar işin ustası olmuş. 8 parça ürünü bir zarfın içine sıkıştırıp gönderiyorlar.

Ürünlerin ucuz olması ve çeşit çok olması sizi gaza getirmesin. Dediğim gibi az az sipariş verin, ayda bir kez sipariş verin. Ben aynen bu şekilde yapıyorum. Her ay birsürü şey sipariş ediyorum. Kullandığımı kullanıyorum, kullanmadığımı arkadaşlarıma hediye ediyorum. Hatta çoğu kez ne söylediğimi unutuyorum "bu gelen kargo ne ki" diyorum

Sınır v.s konularında net birşey yok. 50 dolar diyende var 100 dolar da. Ama şöyle bir durum varki, örneğin 125 dolarlık bir ürün aldınız, ürün aldıktan sonra satıcıya (veya site destek bölümüne) mesaj gönderin. Ürünün fiyatını 30 dolar yazsınlar (30 dolarlık bir etiket yapıştırsınlar) ve eğer şüpelendiğiniz bir ürünse (tabley, cep teefonu v.s) söyleyin kutusunu değiştirsinler (boş markasız bir kutu) ve muhakkak her alışverişinizde not yazın (ürün satın alırken not kısmı oluyor) Ben bunu yazdırıyorum genelde: "Plss write Gift ( Turkish: HEDiYE) "

Cep telefonu alacaklar

baksın. Haftanın en çok satanları, en iyi markalar v.s listelemişler.

PTT TAKİP: